POZNAJ NASZĄ KADRĘ

Katarzyna Wilczek, pedagog, nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych, absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Katowicach. Animatorka kultury, organizatorka lokalnych wydarzeń muzycznych, założycielka lublinieckiego chóru CON BRIO oraz prezes Stowarzyszenia MASZ TALENT. Inicjatorka projektu PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych.

Anna Pieszka – Absolwentka kierunku wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej i Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Aktorka i wokalistka Polskiego Teatru Historii i Teatru Muzycznego Castello, gdzie kreuje role Anastazji w operetce „Księżniczka Czardasza” i Adeli w operetce „Zemsta Nietoperza”. Śpiew traktuje wielodyscyplinarnie i fascynuje się wieloma gatunkami muzycznymi. Wieloletni członek Stowarzyszenia Wokalistów Mix, zrzeszona w międzynarodowym stowarzyszeniu IVTOM. Stała uczestniczka szkoleń z zakresu nauki śpiewu. Jako nauczyciel śpiewu doświadczenie zbierała między innymi w szkołach Akord w Mysłowicach i Zabrzu, Akademii Artystycznej PASJArt w Gliwicach, Szkole Muzycznej YAMAHA w Zabrzu, Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzińcu. Współpracowała również z Akademickim Zespołem Muzycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach w charakterze instruktora emisji głosu. Wokalistka wielu zespołów muzycznych, między innymi Kwartetu C.D.N. Liderka zespołów uwielbieniowych. Konsultantka muzyczna i nauczyciel śpiewu w zespole Eyelids. Współpracuje z kilkoma cover bandami na terenie Śląska. W czasie wolnym chętnie zajmuje się działaniami charytatywnymi, tworzeniem biżuterii i stylizacją paznokci.

Michał Głąb – saksofonista, dyrygent, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno -instrumentalnych. Wieloletni uczestnik Międzynarodowych Warsztatów Jazzowychw Chodzieży oraz Międzynarodowego Kursu Big-Bandów w Nysie. Od 15 lat jest saksofonistą Orkiestry Dętej KWK Sośnica z Gliwic. Od 2017 roku pełni funkcję II dyrygenta tejże orkiestry. Jest założycielem kwartetu saksofonowego Saksoholicy, z którym systematycznie koncertuje grając na saksofonie altowym. Zespół wykonuje standardy muzyki jazzowej oraz kompozycje autorskie. Jako muzyk udzielał się również w wielu projektach artystycznych m.in. jako dyrygent chóru i orkiestry Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzińcu oraz śpiewając w chórze Centrum Kultury Zamek w Toszku, z którym koncertował m.in. dla Polonii w Teksasie (USA).

Adam Szewczyk, gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jej wykładowca. Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Marka Blizińskiego w Warszawie. Artyści, z którymi maimiał przyjemność współpracować to m.in. Magda Anioł, Natalia Niemen, Mate.o, Piotr Baron, Irek Głyk, Joachim Mencel, Junior Robinson, Pospieszalscy, Beata Bednarz, Muniek Staszczyk, Mietek Szcześniak, Natalia Przybysz, Universe, Arka Noego, Maleo, TGD, Viola Brzezińska, Jan Jakub Kolski, Ewa Uryga, Marta Król, Danuta Błażejczyk, Tomek Kamiński, Krzysztof Antkowiak, Gordon Haskell…

Tomasz Mucha – skrzypce (ur. 30.10.1973), absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznejw Katowicach, w klasie dr Henryka Gembalskiego (2001). Prowadzi swoje autorskie składy jazzowe: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio, Jazz & Hip-hop Collaboration.Współtworzy duet z legendą polskiej muzyki – Włodzimierzem Nahornym.

Gra również w zespołach: BoMuLeKo, GaDMu Trio, Lipiny Syndicate, Tango Tango, Jola Literska – Protest songs. Występował także z zespołami: Spirit of Stephane Grappelli, Brazylian – Polish Connection, Acoustic Travel Band i Cocotier.Udziela się na scenie hip-hopowej (współpraca z gliwickim raperem – Skorupem).

Czytaj dalej

Marek Romanowski – perkusista, pedagog, producent muzyczny. Jest absolwentem Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Prowadzi pracownię muzyczną i studio nagrań w Bytomiu. Jako muzyk sesyjny współpracuje z różnymi zespołami. Na stałe związany z zespołami Osada Vida oraz Kadosz.

 

 Dominika Płonka  certyfikowana specjalistka w dziedzinie emisji głosu. Wokalistka, flecistka, dyrygent, pedagog, magister sztuki. Certyfikowany nauczyciel śpiewu, mentor i członek zarządu ds. Europy w amerykańskim stowarzyszeniu nauczycieli śpiewu International Voice Teachers Of Mix (www.ivtom.org) .

Henryka Pałus, wokalistka, dyrygentka, pedagog, nauczycielka muzyki, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyrygentka lublinieckiego chóru CON BRIO i współzałożycielka Stowarzyszenia MASZ TALENT. Pedagog, dyrygentka oraz wokalistka z imponującym stażem i bagażem doświadczeń w pracy z z dziećmi i młodzieżą. Również wieloletnia współpraca z artystami na scenie i udział w różnorakich projektach muzycznych umożliwia konstruowanie nowych projektów w zakresie pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, których pasją jest muzyka. Od wielu lat pracuje z młodzieżą oraz z dziećmi jako nauczyciel muzyki i dyrygent chórów a także jako wokalistka w wielu różnych projektach muzycznych. Długoletnia współpraca z wokalistami na scenie muzycznej i doświadczenie daje jej możliwości konstruowania nowych projektów w zakresie pracy z dziećmi , młodzieżą oraz osobami dorosłymi, których pasją jest muzyka.